Pro Koncert w Katowicach: cała noc z widokiem na gwiazdy

Rzadko zdarza się aby występując w hotelu mieć całą noc widok na gwiazdy … Tym razem stało się to jednak możliwe dzięki fantastycznej architekturze restauracji Cristallo Hotelu Monopol w Katowicach w której wystąpiliśmy. Od samego początku wiedzieliśmy że to będzie bardzo udana noc i nie przeliczyliśmy się. Zapierająca dech w piersiach imponująca stalowa konstrukcja, wkomponowana w stare ceglane mury, stała się dodatkowym bodźcem do zaprezentowania się gościom z jak najlepszej strony.

Damian dzięki za filmik !!!

Hotel Monopol w Katowicach

Hotel Monopol rozpoczął swoją długą historię 111 lat temu. Dokładnie w 1903 roku z kamienic u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej powstał obiekt, który zachwycał bywalców swym luksusem, nowoczesnych wyposażeniem i architektonicznym smakiem. Szybko stał się jednym z najbardziej popularnych hoteli na Śląsku. O prestiżu i estymie jakim cieszył się Monopol najlepiej mogą poświadczyć goście jacy zawitali w jego progi. Dość wymienić nazwiska pianisty Artura Rubinsteina, czy kompozytora Karola Szymanowskiego. Na początku lat 20. w Monopolu gościł młody francuski kapitan Charles de Gaulle. 30 października 1936 roku obiad weselny w Monopolu zjadł słynny tenor Jan Kiepura. Po II Wojnie Światowej Monopol z powolna tracił swój blask, by ostatecznie zamknąć się na wiele lat z końcem lat 80.
Katowice_-_Hotel_Monopol 2bc58e4a-b59d-4569-b25d-a252cf90ab9c__372__maxi
Z początkiem tego wieku Hotel przeszedł w ręce grupy Likus Hotele i Restauracje, skupiającej obiekty o wielkiej wartości historyczno-kulturowej. Długie i żmudne prace konserwatorskie oraz wielki ogrom pracy architektów pozwolił przywróć hotelowi świetność czasów międzywojnia.
188121145494cb76 hol_a

Materiały: własne / Hotel Monopol

\