Pro Koncert w Krasiczynie: pierwszy wyjazd na wschód Polski

Po raz pierwszy w tym sezonie mieliśmy okazję wystąpić w południowo-wschodniej Polsce. Po raz pierwszy również przyszło nam grać w tak okazałej renesansowej budowli, jaką jest Zamek w Krasiczynie. Średniowieczne mury zamku nie przeszkodziły nam oczywiście w zaprezentowaniu przekrojowego materiału muzyki rozrywkowej począwszy od utworów Michaela Jacksona i Abby, poprzez kompozycje Lady Pank i T.Love,a skończywszy na piosenkach The Black Eyed Peas i Maroon 5.

Zamek w Krasiczynie

Położony na trakcie Przemyśl – Sanok, w pobliżu przeprawy przez San, zamek w Krasiczynie należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu. Jego budowę rozpoczął pod koniec XVI wieku Stanisław Krasicki, kasztelan przemyski, potomek przybyłej tu w XVI w. mazowieckiej szlachty zagrodowej herbu Rogala. Marcin Krasicki, uznawany za jednego z najwybitniejszych wówczas mecenasów sztuki w Polsce, przekształcił surowy zamek obronny, wzniesiony przez ojca, we wspaniałą, wielkopańską rezydencję.

Wesele-w-zamku-w-krasiczynie 1111041907093643110
W 1996 roku w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie przeprowadzono prace remontowo-budowlane i konserwatorskie, które doprowadziły do utworzenia w Zamku nowoczesnej bazy turystycznej, hotelowej i gastronomicznej.
KRASICZYN01 Dziedziniec-noca

Materiały: krasiczyn.com.pl

\