Sławek na jednej scenie z Dorotą Miśkiewicz w Centrum Paderewskiego

Nasz wokalista Sławek, wziął udział w tegorocznej, niezwykle interesującej edycji Warsztatów z Mistrzami – Tygodniu Talentów w Centrum Paderewskiego, która odbyła się w dniach od 12 do 18 października. Projekt promujący młodych, wspaniale rokujących muzyków stworzył Sławkowi niepowtarzalną szansę uczestniczenia w warsztatach pod okiem znakomitej artystki Doroty Miśkiewicz.

Dorota Mikiewicz muzykę ma wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, jej brat Michał jest perkusistą u Tomasza Stańki. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. 

Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Współpracowała z Cesarią Evorą, Anną Maria Jopek, Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. 

Choć może to dziwić – znalazła też czas, żeby regularnie nagrywać solowe albumy
– „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się” (2002), 
– „Pod rzęsami” (2005), 
– „Caminho” (2008), 
– „Ale” (2012) 
oraz nagrany z zespołem Kwadrofonik „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” (2013).

\